BLIZNY

Najogólniej mówiąc, blizny to naturalny efekt gojenia się ran na skórze. Niestety bywa, że stają się przyczyną dyskomfortu zarówno fizycznej jak i psychicznego. Blizny można usunąć miedzy innymi zabiegami plastycznymi, lecz niestety najczęściej są one bolesne i inwazyjne oraz niosą ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Pragnąc usunąć blizny, można skorzystać z nowoczesnego i nieinwazyjnego rozwiązania jakim jest terapia laserowa redukcji blizn. Metoda wykorzystuje laser frakcyjny, który pozwala na zredukowanie każdej blizny przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań. Porównując z zabiegiem operacyjnym, dzięki temu minimalizujemy okres powrotu do pełnej sprawności. Usuwanie blizn za pomocą laseroterapii jest najbardziej skuteczną metodą, którą wykonać możemy niezależnie od wieku.

RODZAJE BLIZN

POTRĄDZIKOWE

Blizny te, zwane są również bliznami zanikowymi, który dotyczy nie tylko młodzieży w nastoletnim wieku. Zmiany te mają postać pofałdowanej skóry lub wgłębień o różnej głębokości i wielkości. W 80% występowanie trądziku to problem dziedziczny. Pomimo pielęgnacji i mnogości kosmetyków coraz częściej borykają się z nim dorośli. Dużo częściej blizny występują wśród osób, które nigdy nie leczyły trądziku oraz próbowały pozbyć się go w niekosmetyczny sposób, np. poprzez rozdrapywanie. Blizny te, zwane są również bliznami zanikowymi, który dotyczy nie tylko młodzieży w nastoletnim wieku. Zmiany te mają postać pofałdowanej skóry lub wgłębień o różnej głębokości i wielkości. W 80% występowanie trądziku to problem dziedziczny. Pomimo pielęgnacji i mnogości kosmetyków coraz częściej borykają się z nim dorośli. Dużo częściej blizny występują wśród osób, które nigdy nie leczyły trądziku oraz próbowały pozbyć się go w niekosmetyczny sposób, np. poprzez rozdrapywanie. W przeciwieństwie do innych metod, takich jak dermabrazja czy głęboki peeling, laser frakcyjny jest jedynym w pełni skutecznym i bezpiecznym sposobem na głębokie blizny potrądzikowe.

POURAZOWE

Jak sama nazwa wskazuje, blizny te powstają na skutek ran powypadkowych, po oparzeniach, czy skaleczeniach. Bezpośrednio, po urazie są szersze i bolesne, możliwe jest także wystąpienie świądu. Blizny tego rodzaju mogą wykazywać skłonność do wysuszania, a bez prawidłowej pielęgnacji także pękania.

POOPERACYJNE

Tego rodzaju blizny występują na skutek urazów ortopedycznych, czy też po cesarskim cięciu i laparotomii. Podobnie jak w przypadku blizn pourazowych, przybierają różne kształty i koloryt. Im starsza blizna, tym trudniej ją usunąć

ZROSTY POOPERACYJNE

W początkowej fazie, mogą być miękkie i nie wystawać ponad powierzchnie skóry, dlatego też są mniej widoczne. Zwykle jednak już po tygodniu zaczynają się poszerzać i unosić. W takiej sytuacji, na skórze pojawia się także stwardnienie, które dopiero po kilku miesiącach zaczyna mięknąć, a rana przestaje boleć. Niestety w przeważającej liczbie przypadków blizna, nawet cienka, posiada inny odcień niż skóra zdrowa. Staje się sina bądź czerwona. Intensywność kolorytu nie maleje nawet po kilku latach i jedynie w sporadycznych przypadkach staje się niewidoczna.

JAK LECZYĆ

 W przypadku niewielkich zmian skórnych można wypróbować domowe sposoby na blizny po trądziku. Najbardziej popularne są maseczki na bazie naturalnych substancji, które wykazują właściwości rozjaśniające, kojące i stymulujące odbudowę naskórka.  Niestety, domowe sposoby nie są tak skuteczne jak laseroterapia, gdzie efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. W jego trakcie nie odczuwa się także bólu. Zabieg wykonywany laserem polega na tworzeniu mikrouszkodzeń, wokół których pozostaje jedynie nienaruszona tkanka, ułatwiająca gojenie. W zależności od głębokości i wielkości blizny, należy wykonać średnio serię około 5-6 zabiegów w odstępach 1-2 miesiące, po czym pozostawić skórę do regeneracji na okres pół roku.

W gabinecie SKIN GLOW, blizny usuniesz za pomocą:

– Laser frakcyjny (SKINFRAX),*
– Laser E-light (Laser OPT Platinum)*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558