CELLULIT

Cellulit jest to zaburzenie w budowie skóry, głównie tkanki podskórnej prowadzące do zmiany w wyglądzie skóry. W efekcie, na powierzchni skóry pojawiają się guzki i zagłębienia przypominające skórkę pomarańczy. Cellulit może dotyczyć kobiet w różnym wieku. Występuje najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu.

Cellulit najczęściej występuje u kobiet ze względu na podwyższony poziom estrogenów. Dlatego też często cellulit pojawia się w okresie ciąży. Na nasz cellulit wpływa także styl życia, np. wahania wagi, naprzemienne tycie i chudnięcie. Nie wskazane są także wysokowęglowodanowe diety, które prowadzą do lipogenezy (zwiększona produkcja tłuszczy w organizmie). Cellulit powstaje też przez zatrzymanie limfy, więc praca stojąca, czy siedząca również wpływa na jego powstawanie.

RODZAJE CELULLITU

WOLNY

Dotyka głównie osób szczupłych. Spowodowany jest nieprawidłową cyrkulacją krwi i limfy w tkankach, co prowadzi co zatrzymania się w nich wody. Po ściśnięciu skóry, będzie ona pofałdowana, opuchnięta i “zbita” oraz lekko bolesna przy dotyku.

TŁUSZCZOWY

Dotyka osób z nadwagą. Podczas tycia, pod skórą odkłada się tłuszcz i następuje zmiana z cellulitu wodnego w cellulit tłuszczowy. Po ściśnięciu skóry, będzie ona grudkowata i odczuwa się ból przez to, że komórki tłuszczowe uciskają zakończenia nerwowe.

CYRKULACYJNY

Połączenie dwóch wcześniejszych
rodzajów cellulitu

W gabinecie SKIN GLOW, cellulit usuniesz za pomocą:

Laser frakcyjny (SKINFRAX),*
Kriolipoliza, liposukcja ultradźwiękowa,
Lipolaser, fala radiowa (Kriolipoliza COMBO).*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.     

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558