NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Tkanka tłuszczowa stanowi rezerwę organizmu. Organizm wykorzystuje ją wtedy, kiedy inne źródła energii są niedostępne.Cellulit najczęściej występuje u kobiet ze względu na podwyższony poziom estrogenów. Dlatego też często cellulit pojawia się w okresie ciąży. Na nasz cellulit wpływa także styl życia, np. wahania wagi, naprzemienne tycie i chudnięcie. Nie wskazane są także wysokowęglowodanowe diety, które prowadzą do lipogenezy (zwiększona produkcja tłuszczy w organizmie). Cellulit powstaje też przez zatrzymanie limfy, więc praca stojąca, czy siedząca również wpływa na jego powstawanie.

TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ DZIELIMY NA:

BIAŁĄ

Której zadaniem jest magazynowanie energii oraz ochrona organów wewnętrznych przed uszkodzeniami mechanicznymi. W białej tkance tłuszczowej wytwarzają się adipocyty, które mają wpływ na różne procesy metaboliczne w organizmie, czy regulację wrażliwości na insulinę.

BRUNATNĄ

O budowie z mniejszych komórek niż tkanka biała. Dzięki tej tkance następuje zamiana tłuszczu na energię, a więc spalanie tkanki białej. Zbyt mała ilość tkanki brunatnej można doprowadzić do cukrzycy oraz otyłości. Powodem tego jest to, że organizm nie nadąża z przetwarzaniem tłuszczu w energię. Przy prowadzeniu zdrowego trybu życia można pozbyć się tkanki brunatnej.

U osób dorosłych norma tkanki tłuszczowej mieści się poniżej 20% masy ciała dla mężczyzn i 30% dla kobiet. Powyżej tych wartości mówimy o otyłości – tu zaleca się redukcję zawartości tłuszczu.

W gabinecie SKIN GLOW, cellulit usuniesz za pomocą:

Laser frakcyjny (SKINFRAX),*
Kriolipoliza, liposukcja ultradźwiękowa,
Lipolaser, fala radiowa (Kriolipoliza COMBO).*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.     

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558