PRZEBARWIENIA

Co to są przebarwienia?
Najprościej, przebarwienia to ciemniejsze plamy na skórze, które powstają na skutek nieprawidłowo działających melanocytów, czyli komórkami wytwarzające melaninę (barwnik skóry).

Gdzie występują przebarwienia?
Przebarwienia pojawiają się zazwyczaj w miejscach wystawionych najczęściej na słońce: na twarzy (wokół ust, na czole), dłoniach, dekolcie, przedramionach i ramionach oraz na łydkach. Przyczyną są także zmiany w wydzielaniu hormonów oraz stany zapalne, ale także  niektóre leki, czy substancje fotouczulające obecne w lekarstwach, perfumach i kosmetykach. Przebarwienia nasilają się wraz z wiekiem. Pojawienie się przebarwień mogą wynikać z racji ciąży, czy zaburzeń hormonalnych, stosowania antykoncepcji . Mogą także powstać z powodu nadczynności tarczycy lub niedoczynności kory nadnerczy.. Występuje duże prawdopodobieństwo powstania przebarwienia, kiedy wystawiamy skórę na słońce bez użycia kremu z filtrem. Krem z filtrem powinno używać się przez cały rok, nawet w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ promienie słoneczne przedostają się przez okno nawet w pochmurny dzień. 

RODZAJE PRZEBARWIEŃ

PIEGI

Występują najczęściej i są uwarunkowane genetycznie. Jedni są ich zwolennikami, drudzy zaś nienawidzą i chcą się ich pozbyć. Piegi częściej pojawiają się u osób o jasnej karnacji, o blond lub rudych włosach. Małe, ciemne plamki, o gładkiej strukturze, pojawiają się zwykle na twarzy, dłoniach i dekolcie. Piegi mogą nasilać się w wyniku nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne

OSTUDA

Najprościej, to zaburzenie barwnikowe, które charakterystyczne jest dla kobiet w wieku rozrodczym. Pojawiają się na czole, policzkach oraz nad górną wargą. Czynniki, które sprzyjają powstawaniu tego rodzaju przebarwień to: ciąża, doustna antykoncepcja hormonalna, nadczynność tarczycy.

PLAMY SOCZEWICOWATE

Możemy rozpoznać je po tym, że są płaski lub lekko wypukłe i nieregularnych kształtach w kolorach od żółtobrunatnych po brązowe. Występują głównie na twarzy, dłoniach, przedramionach, dekolcie i plecach.

PLAMY SOCZEWICOWATE

Przebarwienia pozapalne powstają w miejscu, gdzie toczył się wcześniej ostry lub przewlekły stan zapalny. Pojawiają się w wyniku zmian trądzikowych, urazów, a także wykwitów alergicznych i atopowego zapalania skóry. Przebarwienia pozapalne częściej występują u osób z ciemną karnacją. Plamy pozapalne z czasem same bledną i znikają, ale bywa też tak, że pozostawiają trwały ślad w postaci wyraźnych przebarwień..

OSTUDA

Najprościej, to zaburzenie barwnikowe, które charakterystyczne jest dla kobiet w wieku rozrodczym. Pojawiają się na czole, policzkach oraz nad górną wargą. Czynniki, które sprzyjają powstawaniu tego rodzaju przebarwień to: ciąża, doustna antykoncepcja hormonalna, nadczynność tarczycy.

JAK LECZYĆ?

– peeling medyczny,
– mikrodermabrazja,
– NAJSKUTECZNIEJSZĄ METODĄ
JEST LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

W gabinecie SKIN GLOW, przebarwienia usuniesz za pomocą:

– Laser frakcyjny (SKINFRAX),*
– Laser E-light (Laser OPT Platinum)*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558