ROZSZERZONE NACZYNIA KRWIONOŚNE

Rozszerzone, widoczne przez skórę, naczynka krwionośne to tzw. TELEANGIEKTAZJE. Naczynka mogą występować pojedynczo, ale także tworzyć duże i rozbudowane sieci naczyniowe.Rozszerzone, widoczne przez skórę, naczynka krwionośne to tzw. TELEANGIEKTAZJE. Naczynka mogą występować pojedynczo, ale także tworzyć duże i rozbudowane sieci naczyniowe.

Teleangiektazje są to trwale rozszerzone naczynia, które widoczne są przez naskórek w postaci czerwonych nitek. Najczęściej występują w okolicach czoła i policzków, w postaci rozlanego rumienia. Teleangiektazje występują na niewielkich powierzchniach, jak i na całym ciele, zarówno u osób dorosłych, ale też i dzieci. Jeżeli w części środkowej części naczynia krwionośnego, dochodzi do nowotworzenia naczynia krwionośnego, pojawia się tak zwany naczyniak gwiaździsty. Zdarza się, że w naczyniaku takim część środkowa ulega uniesieniu – wtedy mówimy o naczyniaku punkcikowatym. Część naczyniaków może być wrodzona. 

TELEANGIEKTAZJE DZIELIMY NA

PIERWOTNE

Teleangiektazje pierwotne, o podłożu wrodzonych zespołów chorobowych. Taka teleangiektazja może wystąpić również w przypadku ciąży.

WTÓRNE

teleangiektazje wtórne które występują w przebiegu schorzeń ogólnoustrojowych i/lub chorobach skóry (zwiększona liczba naczyń krwionośnych w skórze najlepiej widoczna jest na przykład w trądziku różowatym. Teleangiektazje mogą pojawiać się w tym schorzeniu na twarzy – policzkach, skrzydełkach nosa, czole, szyi i dekolcie. Powodem schorzenia może być też nadmierna ekspozycja na słońcu, ale także wiatr, czy mróz. Teleangiektazja wtórna jest wynikiem po leczeniu lekami ogólnymi, ale też stosowanymi bezpośrednio na skórę, w szczególności preparaty sterydowe.

JAK LECZYĆ?

W leczeniu zmian naczyniowych wykorzystuje się mechanizm działania światła laserowego na hemoglobinę. Wtedy w jego efekcie hemoglobina absorbuje energię, co powoduje miejscowe podwyższenie temperatury w naczyniach krwionośnych. To z kolei prowadzi do zmniejszenia ich średnicy, a następnie zamknięcia światła naczynia. Użycie lasera umożliwia selektywne nagrzewanie nawet niewielkich fragmentów zmian.

W gabinecie SKIN GLOW, zlikwidujesz rozszerzone naczynia krwionośne za pomocą:

– LASER OPT PLATINUM*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558