UTRATA JĘDRNOŚCI SKÓRY

Utrata jędrności skóry wynika z niedoborów kolagenu i elastyny.

Co oznacza, że skóra jest jędrna?
Jędrność skóry to jedna z naturalnych właściwości tej tkanki, o której decyduje przede wszystkim obecność i aktywność fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie białek budujących włókna kolagenowe, elastynowe i retikulinowe. To właśnie te włókna wpływają na odpowiednią spoistość i sprężystość. Za jędrność skóry odpowiadają przede wszystkim włókna kolagenowe. Odporne są one na rozciąganie, tworząc “rusztowanie” skóry.

Kiedy i co wpływa na utratę jędrności skóry?

Wiotczenie i utrata jędrności skóry to również wynik upływającego czasu. Pierwsze objawy widoczne są już po 25 roku życia i nasz poziom kolagenu w skórze spada o 1%. Ze względu na to, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka, najszybciej traci swoją jędrność. Następstwem tego są tak zwane “kurze łapki”, a potem bruzdy nosowo-wargowe. Po przekroczeniu 40 roku życia, skóra stopniowo wiotczeje na całym ciele. Traci na grubości, gęstości i odpowiedniego nawilżenia.Wiotczenie i utrata jędrności skóry to również wynik upływającego czasu. Pierwsze objawy widoczne są już po 25 roku życia i nasz poziom kolagenu w skórze spada o 1%. Ze względu na to, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka, najszybciej traci swoją jędrność. Następstwem tego są tak zwane “kurze łapki”, a potem bruzdy nosowo-wargowe. Po przekroczeniu 40 roku życia, skóra stopniowo wiotczeje na całym ciele. Traci na grubości, gęstości i odpowiedniego nawilżenia.

Na utratę jędrności skóry wpływają nie tylko naturalne procesy starzenia się, predyspozycje genetyczne i zaburzenia hormonalne, ale także styl życia – niewłaściwa dieta, stosowanie używek, palenie papierosów i promieniowanie słoneczne. Nagła utrata jędrności skóry twarzy może być spowodowana gwałtownym spadkiem masy ciała, nieprawidłowym odżywianiem, nieodpowiednim nawodnieniem lub chorobą.

W gabinecie SKIN GLOW, cellulit usuniesz za pomocą:

Laser frakcyjny (SKINFRAX),*
Kriolipoliza, liposukcja ultradźwiękowa,
Lipolaser, fala radiowa (Kriolipoliza COMBO).*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.     

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558