WIOTKOŚĆ SKÓRY

Wiotkość skóry można określić, że jest to efekt zaburzenia syntezy, stabilizacji lub degradacji kolagenu i elastyny. Jest to głównie problem natury estetycznej, charakteryzujący się nadmiernym opadaniem skóry oraz utratą jej jędrności. Dzieje się to w szczególności w tych miejscach, które są ubogie w tkankę podskórną, takich jak skóra twarzy, szyi, powiek, a także płatki uszu. Wiotkość skóry głównie efekt procesu starzenia skóry. Jednakże zdarza się, że wiotkość skóry może być spowodowana schorzeniem wrodzonym i uwarunkowanym genetycznie.

PRZYCZYNY

STARZENIE SIĘ SKÓRY

Już między 20, a 25 rokiem życia pojawiają się pierwsze zmarszczki (wokół oczu i ust) poprzez zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny, odpowiadające za jędrność, gęstość i napięcie skóry. Wiąże się to z tym, że wraz z upływem czasu, okolice te stają się mniej witalne”, a skóra na udach i brzuchu zaczyna wiotczeć.

CIĄŻA

Wiotkość skóry można zaobserwować po porodzie, na brzuchu, poprzez rozciągającą się skórę podczas rośnięcia dziecka, ale też na innych obszarach takich jak, na przykład ręce, czy uda, które spowodowane są ograniczoną aktywnością fizyczną podczas ciąży.

OBWISŁA SKÓRA PO ODCHUDZANIU

Kiedy doprowadzimy do szybkiego spadku wagi, skóra wiotczeje nie tylko na skórze twarzy, brzuchu, czy udach, ale także na pośladkach, czy w okolicach kolan i ramion (tak zwane “pelikany”).

ZESPÓŁ EHLERSA DANLOSA

Zespół Ehlersa-Danlosa, który charakteryzuje się nadmierną elastycznością skóry. W tym przypadku, jedyne co można zrobić to stosować zabiegi doraźnie.

W gabinecie SKIN GLOW, wiotkość skóry można zniwelować za pomocą:

TWARZ
– Fali radiowej (LASER OPT PLATINUM)*
– Lasera frakcyjnego (SKINFRAX)*

CIAŁO
– Fali radiowej (KRIOLIPOLIZA COMBO,
– LASER OPT PLATINUM)*
– Lasera frakcyjnego (SKINFRAX)*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558