ZMARSZCZKI

Zmarszczki to nic innego jak załamanie struktury skóry, ale również znajdującego się pod nią „szkieletu” , który tworzony jest przez włókna kolagenu i elastyny występujące w naszej skórze. Młoda skóra nie ma zmarszczek, bo jest  obficie  wypełniona w zasoby kolagenu i elastyny, które tworzą uporządkowaną, elastyczną strukturę. Stanowi ona dla skóry coś w rodzaju rusztowania odpowiedzialnego za jej prawidłowe napięcie. W takiej skórze występuje też wystarczająco dużo kwasu hialuronowego, który nazywany jest naturalnym podskórnym „wypełniaczem”. Niestety,  wraz z upływem czasu tych cennych substancji ubywa i słabnie także ich jakość.  Mniej jest również składników, które pobudzają ich naturalną produkcję – na przykład witamin A, E i C.

Gdy pod skórą maleje ilość kwasu hialuronowego, a kolagen i elastyna ulegają degradacji (przez co stopniowo rozchodzą się), przestają podtrzymywać skórę, która w tym miejscu zaczyna się zapadać. To, w jakim tempie będzie odbywać sie ten proces, zależy przede wszystkim od genów, ale nie tylko, gdyż wpływ na to mają także inne czynniki : narażenie na promieniowania UV (brak aplikacji kremu z spf przez cały rok), styl życia, pielęgnacja, a nawet rodzaj cery. Udowodniona, iż skóra sucha i wrażliwa starzeje się szybciej, niż tłusta i mieszana (niestety: suchość sprzyja zmarszczkom). Zmarszczki szybciej pojawiają się również u kobiet szczupłych, mających niewielkie zapasy tkanki tłuszczowej i także tych, które bardzo mocno schudną.

RODZAJE ZMARSZCZEK

Z podziałem na przyczyny ich powstania

ZMARSZCZKI MIMICZNE

Jak sama nazwa wskazuje, to rezultat mimiki. Podczas grymasów twarzy (podnoszenie i marszczenie czoła, podnoszenie i marszczenie brwiami, uśmiechanie się i mrużenie oczu).

ZMARSZCZKI GRAWITACYJNE

Jak łatwo się domyślić, spowodowane są naturalnym
starzeniem się naszej skóry

ZMARSZCZKI SENNE

Można powiedzieć, że to skutek układania się skóry podczas snu. Podczas snu, twarz odciska się na poduszce i odcisk ten, z upływem czasu- utrwala się.

ZMARSZCZKI POSŁONECZNE

Które powstają poprzez szkodliwe działanie promieni słonecznych. Zmarszczkom tym, często towarzyszą też przebarwienia skóry

RODZAJE ZMARSZCZEK

Z podziałem na miejsce występowania

NA CZOLE

Czyli zmarszczki pionowe (potocznie nazywane” lwią zmarszczką”). Zwykle występują jako dwie lub trzy pionowe zmarszczki powstałe między brwiami.

W KĄCIKACH UST

Zwane zmarszczkami marionetki, czy zmarszczkami smutku. Zmarszczki te biegną od kącików ust, pionowo w dół.

NA DEKOLCIE

Na której zauważyć można bardzo cienką oraz delikatną skórę. Jest to miejsce bardzo ubogie w kolagen oraz elastynę, które odpowiedzialne są za jedność skóry. Zmarszczki powstają w tym miejscu ze względu na niemalże całkowity brak tkanki tłuszczowej.

POD OCZAMI

Są to zmarszczki, które najczęściej powstają jako jedne z pierwszych. Spowodowane jest to bardzo cienką skórą wokół oczu, co wiąże się z tym, że jest ona bardzo podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Zmarszczki w tej okolicy nie są spowodowane tylko działaniem mimiki naszej twarzy, ale również przesuszeniem skóry.

NAD GÓRNĄ WARGĄ

Czyli tak zwane zmarszczki palacza. Zlokalizowane są nad górną wargą, biegnąc pionowo od skrzydełek nosa do granicy czerwieni wargowej. Powstają po 45 roku życia.

“KURZE ŁAPKI”

Które ułożone w kącikach zewnętrznych są w sposób promienisty. Powstają one poprzez silną pracę naszych mięśni wokół oczu podczas uśmiechania się czy mrużenia oczu.

NA SZYI

Które układają się poziomo (w postaci podłużnych bruzd) i nazywa się je “naszyjnikiem Wenus”. Na szyi powstają także zmarszczki, które są wynikiem utraty tkanki tłuszczowej pod skórą szyi.

NA DŁONIACH I STOPACH

Uwarunkowane stanem skóry i jej podłożem. Za główną przyczynę powstawania zmarszczek w tych okolicach, uznaję się zapadanie się skóry w zagłębienia wynikające z anatomicznej budowy naszego ciała.

W gabinecie SKIN GLOW, zmarszczek pozbędziesz się za pomocą:

– Lasera frakcyjnego (SKINFRAX)*
– Fali radiowej (LASER NEO PLATINUM, KRIOLIPOLIZA COMBO)*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558