CIENIE POD OCZAMI

Sińce (cienie pod oczami) przybierają kolor żółto-siny, szary i fioletowy. Wbrew pozorom nie są tylko defektem kosmetycznym, ale w wielu przypadkach mogą być także objawem choroby.Sińce (cienie pod oczami) przybierają kolor żółto-siny, szary i fioletowy. Wbrew pozorom nie są tylko defektem kosmetycznym, ale w wielu przypadkach mogą być także objawem choroby.Cienie pod oczami najczęściej są efektem nieprzespanej nocy i zmęczenia, co prowadzi do zastoju limfy w tej okolicy. Stan ten mija po odpoczynku i po zimnych okładach, które odprężają okolice oka, ułatwiając odpływ limfy. Niestety, sińce mają uwarunkowania genetyczne. Dziedziczymy rozmieszczenie zarówno podskórnej tkanki tłuszczowej, jak i sieci naczyń krwionośnych.

Cienie pod oczami mogą być też objawem alergii. Często ta alergia występuje po zastosowaniu kosmetyków, ale też przez chemię (środki do prania i sprzątania), czy sierść zwierząt domowych. Wpływ na cienie pod oczami może mieć również kurz, roztocza, a nawet jedzenie.  Palenie papierosów i nadmierne picie kawy wpływają na zabarwienie pod okiem. Najczęstszym powodem powstawania cieni pod oczami jest jednak wiek. W wyniku procesów starzenia się skóra w okolicy oka staje się cienka, co wiąże sie z uwidocznieniem sieci naczyń krwionośnych. 

Cienie pod oczami mogą być objawem chorób wątroby, nerek  i śledziony, cukrzycy, niedoczynnością tarczycy, nadciśnienia tętniczego, atopowego zapalenia skóry, alergicznego zapalenia spojówek z objawami współtowarzyszącymi, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, anemii, odwodnienia.

JAK ZAMASKOWAĆ CIENIE POD OCZAMI?

– stosowanie kremów rozjaśniających na okolicę oka
– zimne okłady,
– masaż okolicy oka,
– odpowiednia ilość snu,
– zbilansowana dieta,
– odpowiednia nawodnienie organizmu
– zabiegi kosmetyczne:

W gabinecie SKIN GLOW, zniwelujesz sińce pod oczami za pomocą:

– Laser frakcyjny (SKINFRAX),*

*Opis urządzeń i ich działanie znajdziesz w zakładce “URZĄDZENIA”

Zakaz kopiowania treści bez zgody autora.

Copyright 2021r.

ul. Chojnicka 17B, Sępólno Kraj – tel. 530 057 558